מזג אוויר בקורפו

שאלת השאלות בעולם התיירות היא מה מזג האוויר ביעד הנתון, אנחנו עוסקים באתר זה בקורפו, אז מה מזג מזג האוויר בקורפו? השאאלה נשאלת בעיקר בתקופות מסוימות של השנה, כולם יודע שביולי-אוגוסט חם אבל ננסה לנתח את זה גם. לפני שנתחיל בואו נצא מנקודת הנחה שקורפו הוא אי שנמצא באירופה ומזג האוויר יהיה בהתאם, נכון הוא לא ממוקם באזור של ארצות סקנדינביה ואפילו לא באזור שוויץ ואוסטריה, מה שעושה את קורפו יותר נוח לטיולים ופחות קיצוני מבחינת מזג האוויר.

אפריל
חודש אפריל בקורפו הוא חודש של התעוררות, האי פוקח עיניו ממספר חודשים של שינה, זה לא שאין תיירים, יש אבל מועטים הן בגלל מזג האוויר והן בגלל נוחות ההגעה לקורפו. האי מתמתח, מסדרים ומנקים את החופים, מנקים את שולחנות הטברנות. התחושה רעננה ונקייה. מזג האוויר מתחיל לעתים להתחם בסביבות ה-20 מעלות ביום, כ-7 שעות שלש שמש. שימו לב אפריל וגם מרץ למען האמת הם חודשים הפכפכים, כך שמאוד יכול להיות שתפלו על שבוע חמים ונעים מחד, מאידך יכול להיות שתפגשו מזג אוויר גשום.

מאי
חודש מאי בקורפו הוא התעוררות של התיירים, פה ושם מתחילים לבצבץ תייר או שניים, זהו חודש טוב מאוד לטייל באי למי שמחפש שקט, טברנות יחסית ריקות. המים האי מתחילים להתחמם כ-21 מעלות, והטמפרטורות בחוץ הגבוהות מתחילות לגעת באמצע ה-20 מעלות, בערב עדיין קריר. חלקו השני של חודש מאי מביא איתו גל תיירות ראשוני לאי וזאת כי מזג האוויר בקורפו נהייה אף יותר נוח, האזורים הפופלרים באי מתחילים לחיות, אמנם עדיין באיטיות. טמפרטורות אמצע 20. שוב חשוב לזכור שכל מה שכתוב כאן הוא תחזיות ממוצעות, תחזית כתחזית יכולה להשתנות.

יוני
יש יאמרו שיוני הוא אולי החודש הטוב ביותר לצאת לחופשה בקורפו. מזג האוויר מתחמם משמעותית ונושק ל-30 ואף עובר לעתים, לים כבר נעים להיכנס, הטמפרטורה של כ-23 מעלות, טברנות מוכנות ומזמינות, יש תיירות אבל אין את הכמויות של יולי אוגוסט ללא ילדי בית ספר שיוצאים לחופשות, בערבים נעים אבל יכול להיות אף קריר לעתים. החלק השני של יוני כמובן שיותר חם ולח הטמפרטורה יכולה לעלות על 30 ממעלות בדרך כלל. שימו לב יכול לתפוס אתכם קצת גשם אבל זה יהיה גשם חם.

יולי
חם חם חם...ים חם, הכל מלא, טמפרטורות מגיעות לאמצע 30 ובחלק השני של יולי יכול להגיע גם ל-40 מעלות. לחות גבוהה. שימו לב כאשר אתם יוצאים לחופשה בקורפו בתאריכים אלו קחו מלונות או אפשרויות לינה עם מזגן.

אוגוסט
עדיין חם מאוד, טמפרטורות לעתים נושקות ל-40 מעלות, התפוסה בקורפו מלאה חופים מלאים טברנות מלאות. לחות גבוהה וחום יוצרת לפעמים מזג אוויר טרופי, בהתאם לכך יכול להיווצר גשמי סערה, זה יותר בחלק השני של אוגוסט, בדרך כלל הגשמים הם לשעות ספורות בלבד.

ספטמבר
מזג האוויר בקורפו בחודש ספטמבר חוזר להיות ידידותי יותר, בהדרגה, בתחילת ספטמבר עדיין חם מאוד, 30 מעלות פלוס, בערב חמים אך ניתן להרגיש ניצנים של רוחות קרירות. החופים ואתרי התיירות עדיין מלאים אבל יש פחות ילדים, כך יותר נינוח לנפוש באי. החלק השני של ספטמבר עדיין חם ביום, טמפרטורת המים ממוצעת 24 מעלות, בערב מתחיל להיות לעתים קריר. בסך הכול מזג האוויר מצוין לטייל בקורפו.

אוקטובר
בחודש אוקטובר ניתן לתייר בקורפו, מטיילים באי ויש אפילו מעדיפים את התקופה הזו, ישנה תיירות לפחות בחלק הראשון של החודש, כמובן תיירות מצומצמת שבהדרגה נגוזה ונכנסת לשינת חורף. קחו בחשבון שבחודש המדובר אופי הטיול שלכם תלוי מאוד במזל, כלומר ניתן "ליפול" על ימים עם מזג האוויר חמים ונעים וניתן גם "ליפול" על מזג האוויר קריר וגשום. באופן כללי וממוצע, בחלק הראשון של החודש הטמפרטורה עדיין חמימה 20 מעלות פלוס, הערבים קרירים תצטרכו כבר בגדים ארוכים. החלק השני של החודש כבר די קר ואף גשום, שוב תלוי במזל גם. טמפרטורות הים הממוצעת היא 22 מעלות, שעות השמש ביום יורדות ל-7.

נתונים סטטיסטים לגבי טמפרטורות, טמפרטורות ים, מ"מ גשם ושעות שמש, קחו בחשבון שאלו נתונים ממוצעים ובהחלט יכולים להשתנות.

חודש שעות שמש טמפ' גבוהה טמפ' נמוכה טמפ' ים מ"מ גשם
אפריל 7 19 15 17 7
מאי 9 23 18 21 5
יוני 10 28 22 23 2
יולי 12 31 23 25 1
אוגוסט 11 32 24 24 1
ספטמבר 9 28 23 24 5
אוקטובר 6 23 21 22 9
נובמבר 4 19 17 19 12
דצמבר 3 16 14 16 15
ינואר 4 14 13 15 13
פברואר 5 15 13 15 11
מרץ 7 16 14 14 9


 

Zamir Sivan CEO